czwartek, 11 września 2014

start w (nie)znane, czyli jak tu zaprzeczyć, że trzydziestka to najlepszy wiek dla kobiety?


Od kilku lat pozostając w wieku okołotrzydziestoletnim doświadczyłam takiego nagromadzenia pozytywnych myśli, zmian, sposobów i realizacji pomysłów, jakiej nigdy przedtem (sumując wszystkie wolne lata z okresu przedrodzicielskiego). Doprawdy nic tak nie zmusza do działania i perfekcyjnej organizacji życiowej czasoprzestrzeni, jak mocno obciążające nagromadzenie obowiązków. 

Ale też trójka z przodu idzie za pan brat z rozwojem zdroworozsądkowej postawy roszczeniowej. Nie muszę. Nie chcę. Powinnam tylko to, co tworzy w moim i życiu moich najbliższych wartość dodaną bądź wartość samą w sobie.

Wiadomo, rozterki pomiędzy: chcieć, mieć i być nie znikną nagle. Wręcz przeciwnie - będą przenikać do krwiobiegu skomplikowanego egzystencjonalnie organizmu skuteczniej niż rosnący po opchnięciu golonki cholesterol.  

Niemniej jednak ja, autorka tego (nowo)blogu, od dłuższego czasu częściej bywam idealnie wyważona emocjonalnie, nie poddaję się prawidłom co wypada i co należy. Mam nadzieję ten stan utrzymać, stąd ten enigmatyczny wstęp. Zaprowadziłam w otoczeniu wiele czystek dla uzyskania niezakłócającej obiektywnego obrazu przestrzeni i liczę, że to miejsce pozwoli mi się dyscyplinować tak w kwestii utrzymania równowagi, jak również w zakresie artykułowania codziennych spostrzeżeń.

8 komentarzy :

 1. noższ matko jedyna, kolejny blog do feedu mam dodać? ;) dodany. :D Gratuluję startu, nie zgadzam się z tym "najlepszym" w kontekście trzydziestki - przynajmniej jeśli chodzi o szybkość przemiany materii porównywalnej z ciągnikiem rolniczym (ja) i ilość aktywnych szarych komórek (ciągle ja); poza tym spoko, będąc trochę z wyprzedzeniem w tych "trzydziestkach", nie powiem, są plusy. Także ten, "bądź", "rób" i czekamy na więcej. Czuwaj!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przemiany materii nie wzięłam pod uwagę, ale suma summarum wychodzi na plus, skoro negatywy przestają mieć znaczenie
   idę czuwać

   Usuń
 2. No i super , wiedziałam (pisałam ) o nowym spotkaniu :))

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...