wtorek, 8 grudnia 2015

wrap it up


Mokołajkową noc spędziłam z dziećmi poza domem i ta zmiana stworzyła nam egzotyczny klimat okołoświąteczny. Ciepło rodzinne, troska mojej mamy, zachwyt dzieci - trudno się nie rozmarzyć i wchłonąć tę atmosferę, dlatego dzisiaj post z jej namiastką. To już najwyższa pora wykonać/kupić i wysłać prezenty gwiazdkowe tym, z którymi nie będziemy się w Wigilię widzieli.

Gdyby moje życie tak nie gnało, kupiłabym już w sierpniu, albo przynajmniej zaczęłabym przekopywać interneta w poszukiwaniu odpowiednich untensyliów do pakowania. Lubię. Nie udało się, c.b.d.o., dlatego zrobiłam rundę po mieście w poszukiwaniu czarnego, matowego papieru, do którego pasowałby mi biały marker zakupiony przypadkiem w Lidlu. Miałam na myśli takie cuś, tylko ładniejsze. Papieru, oczywiście, nie znalazłam, a że czas nagli, połakomiłam się na gładką bibułę, czy jak to tam zwał. Cienkie to cholernie i trzeba podkład z brystolu zapodać, ale w sumie dlaczego by nie. Dość już mam tych wszystkich gwiazdek, choineczek i pstrokacizn. W tym roku nawet TK Maxx się nie spisał, ani opakowaniowo, ani dekoracyjnie, wszędzie tylko cekiny i wysoki połysk.
Jak się nie ma, co się lubi, to się kombinuje, jak widać na załączonym obrazku.***

Przede mną jeszcze docelowa, rodzinna Gwiazdka i konieczność ogarnięcia kilkunastu podarunków, dlatego sobie i Wam podrzucam poniżej pomysły na czerń i kilka innych odcieni tegorocznych świąt.


via 


***


a na koniec wyszperanie freebies
8 komentarzy :

 1. Zdecydowanie w moim guście :) Gładką bibułą wypełniam kartony z zamówieniami, od samego początku. W Kwestii pakowania prezentów królował szary papier. W tym roku idę również w coś gładkiego, chyba zostanie na białych papierowych torebkach ozdobionych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biały zawsze się przyjmie, a i do świąt pasuje bardziej, niż czerwień i zieleń. Przynajmniej jako namiastka bieli za oknami :).

   Usuń
 2. Widać, nie tylko mi minęła ochota na pstrokaciznę. Ja też krążę koło czerni i bieli/beżu, ale będą i złote akcenty.
  Niebieska bibuła z resztą dekoracji kojarzy się z zimą i siarczystym mrozem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ona nie taka niebieska, zdjęcia są nieco rozjaśnione z uwagi na brak dostatecznej ilości światła o tej porze roku. W oryginale wyglądają bardziej mrocznie, coś jak na zdjęciu w tle na moim prywatnym profilu fb.
   W złote już dawno nie szłam, bo niektórym święta kojarzą się wyłącznie z tym kolorem, ale widzę te Twoje zestawienia i wiem, że będą pyszne oraz eleganckie. Być może ściągnę ten pomysł tuż przed Gwiazdką :)

   Usuń
  2. Mroczny też cool, bardziej nawet chyba niż pospolity niebieski. :)

   Usuń
 3. Bardzo ładnie Ci to wyszło Lucy :) Ja w tym roku chyba pójdę w szary papier i sznurek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, Moaa.
   Papier i sznurek to opcja na każdą okazję, a na Boże Narodzenie tym bardziej. Wszystko zależy od połączenia kolorystycznego.

   Usuń
 4. Pięknie opakowane prezenty, z inspiracji najbardziej spodobał mi się ten pomysł z ptakami :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...